Současnost

Z historie do současnosti

V roce 2006 bylo postaveno celé východní křídlo objektu, ocelová sila, dílna a garáž. Přestože stopy po požáru hlavní výrobní budovy ovesné vločkárny v roce 1975 jsou dosud patrné, je vyhořelá budova staticky zcela v pořádku a má ideální stavební dispozici mlýnského provozu při splnění všech současných standardů a požadavků provozní hygieny. 

Certifikace ISO 22000 v roce 2008 si kromě změn v technologii a organizaci práce vyžádala také nezbytné venkovní úpravy staveb a vydláždění dvora. V roce 2011 byla kapacita ocelových sil na skladování kukuřičného zrna navýšena na dostatečný objem, který mlýnu zajišťuje provozní jistotu a odběratelům plynulé dodávky. 

Provoz mikromlýna a křupkárny

Investice do extruderů a balicích strojů přispěly k rozšíření výrobního sortimentu mlýna o křupky, instantní kaše a drobná balení mouk a krupic. Dřevěné elevátory byly nahrazeny ocelovými a podlahy skladů v prvním nadzemním podlaží dostaly nový moderní povrch. Po instalaci linky mikromlýna rozšiřujeme výrobní sortiment bezlepkových mouk. Mezi ně patří zejména rýžová, čiroková, jáhelná, pohanková, ale také hrachová, cirznová a bramborová mouka.

Nová výrobní technologie

Zásadní modernizací výroby prošla společnost v letech 2017-18. V rekonstruované budově vločkárny byla instalována nová mlýnská výrobní linka doplněná o moderní systém pneudopravy. Pro docílení kvalitního a efektivního zpracování suroviny a garanci bezlepkovosti řešila modernizace provozu také proces příjmu kukuřičného zrna včetně jeho dokonalého vyčištění. Naše mlýnské výrobky vyrábíme jak v konvenční, tak v BIO kvalitě.

Nová výrobní linka nám umožňuje produkci široké škály typů a granulací mouk, krupic a ostatních mlýnských výrobků dle požadavku zákazníka.